Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

Δεν του βγήκε τίποτα...

Την δεύτερη ήττα του στο πρωτάθλημα δέχθηκε ο Διαγόρας Δασοχωρίου από το Γόνιμο.

Μέσα στο Γόνιμο έπαιζε σήμερα (17/2) ο Διαγόρας Δασοχωρίου και ηττήθηκε με 3-2 και παρουσιάζοντας μία πολύ κακή εμφάνιση.Ο Διαγόρας προηγήθηκε με σουτ του Μαλαδάκη κάνοντας το 0-1.Πριν καν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί από τους φίλους του Δασοχωρίου,το Γόνιμο πέτυχε την ισοφάριση.15 λεπτά αργότερα το Γόνιμο "πήρε κεφάλι" στο σκορ με 2-1 παγώνοντας φίλους και τεχνική ηγεσία του Διαγόρα Δασοχωρίου.Το α΄ ημίχρονο έληξε με το σκορ στο 2-1 και μία αναγκαστική αλλαγή του Μπακαλίδη που αντικαταστάθηκε από τον Μαρμαρίδη.Με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η ομάδα δέχθηκε εκ νέου ψυχρολουσία όταν επιτεύχθηκε και το τρίτο τέρμα από το Γόνιμο.Σαν να μην έφταναν όλα αυτά,άλλη μία αναγκαστική αλλαγή έγινε με τον Μαρμαρίδη,ο οποίος αντικατέστησε τον Μπακαλίδη,να έχει αντικατασταθεί από τον Ναλτσά.Ο Διαγόρας όσο περνούσε η ώρα έχανε σημαντικές ευκαιρίες με τον Μαλαδάκη και Ναλτσά,μέχρι το 60' όπου ο Διαγόρας μείωσε σε 3-2 με τον Ναλτσά.Από την στιγμή του τέρματος του Δασοχωρίου σύσσωμη η ομάδα του Γονίμου απέδειξε σε όλο τον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο το μικρό μέγεθος της...ομάδας τους πετώντας στον αγωνιστικό χώρο αντικέιμενα,μπάλες μέχρι και βαρέλια(!) για να διακοπεί στιγμιαία το παιχνίδι.Επίσης κάθε φορά που έπρεπε να χτυπηθεί ελέυθερο πήγαινε να το χτυπήσει όποιος παίκτης δεν είχε κάρτα με σκοπό και πάλι την καθυστέρηση.Η ομάδα του Γονίμου τελείωσε με 9 παίκτες το παιχνίδι.

Δασοχώρι: Ξαφάκος(Τ/Φ) , Μπακαλίδης[Μαρμαρίδης(Ναλτσάς)] , Τζιχάνι , Καμτσικλής Φ. , Σβεντζίδης Γ. , Αραμπατζής , Κουνσολίδης , Τσαλπάζης , Κουρτέσης , Σωτηρίου , Μαλαδάκης