Μετάβαση στο κύριο περιεχόμενο

Διαγόρας...No Mercy!

Χωρίς...έλεος όπως λέει και ο τίτλος,ο Διαγόρας "τελείωσε" τα Πλατανάκια με το εξωπραγματικό σκορ του 9-1(!).Ο Διαγόρας έδειξε από πολύ νωρίς τις προθέσεις του όταν στο 2ο λεπτό ο Ναλτσάς -που ήταν και ο μεγάλος πρωταγωνιστής του παιχνιδιού- έχασε πολύ μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ.Στο υπόλοιπο α' ημίχρονο υπήρξε ένας "μονόλογος" του Διαγόρα με 6(!) γκολ.Στο 9' ο Κουτσιούμπας,25' - 38' - 44' ο Ναλτσάς και στο 35' - 40' ο Μαλαδάκης.Στο β' ημίχρονο ο Διαγόρας συνέχισε την εντυπωσιακή εμφάνιση με 3 ακόμη γκολ από τους Ναλτσά και Μαλαδάκη στο 55' - 67' και 66' αντίστοιχα.Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν προσωρινά στο 53' με γκολ του Χαλκίδη ύστερα από εύστοχο χτύπημα πέναλτι.
Διαγόρας: Ξαφάκος(Τ/Φ) (Τριανταφύλλου Τ/Φ), Αβραμίδης Δ. , Τζιχάνι , Καμτσικλής Φ. (Πατρώνης) , Μπακαλίδης , Κονσουλίδης , Σωτηρίου , Κουτσιούμπας , Αβραμίδης Ν. (Τρεντιδης ) , Μαλαδάκης , Ναλτσάς